Митинги срещу политическото напрежение, насаждано от опозицията, провокациите и опитите за дестабилизация на държавата в навечерието на най-важната и последна стъпка към пълноценната европейска интеграция - въвеждането на еврото в България и провалянето на приемането на Бюджета, инициира ДПС в страната днес, съобщиха от пресцентъра на партията.
"Това е нашият отговор на тези, които са безотговорни към бъдещето на хората, за да осъществят личните си и партийните си амбиции. Ще кажем “НЕ на омразата!”, защото няма шанс за успех народ, раздиран от омраза, противопоставяне и разделение. И не забравяйте - това, че сме различни, но заедно в отстояването на род и Родина е най-великата ценност на демокрацията! Ще кажем “ДА на стабилността и сигурността! ДА на развитието и реалните резултати за хората”, пишат още от партията.
Митингите ще се проведат във вторник, 9.12. 2025 г., от 18 часа както следва : Белица - центъра на града, Руен - площада пред общината, Провадия - централен площад, Велико Търново - пл."Майка България", Видин - площада пред общината, Враца - площад между читалището и общината, Крушари (област Добрич) - НЧ "Йордан Драгнев", Кърджали - пл.“Освобождение”
Кюстендил- пл."Велбъжд", Луковит- централен площад, Монтана - пл. “Жеравица” пред сградата на обл.администрация, Сърница- пред общината, Плевен - пред ДКТ "Иван Радоев", Асеновград - площад „акад. Николай Хайтов“,Разград - пл."Независимост", Ветово (област Русе) - пред общинска администрация, Дулово - площада пред общината, Сливен - пл.,,Цар Освободител"
Смолян - бул."България" 67, Ботевград - централен градски парк, Търговище - пред сградата на Драматичен театър, Хасково - пл. „Свобода“, Шумен - центъра, пред общината ДКТ "В.Друмев"
Ямбол - на площада до общината. I БГНЕС