Кузманов отпадна от квалификациите на Ю Ес Оупън след тричасова битка с бразилец

Димитър Кузманов загуби в първия кръг на квалификациите на Откритото първенство на Съединените американски щати по тенис – Ю Ес Оупън.

Българинът загуби в много оспорван мач с 6-7 (7), 7-6 (4), 4-6 от деветия поставен в пресявките и номер 107 в световната ранглиста Тиаго Сейбот Вилд от Бразилия. Срещата продължи три часа и 1 минута.

Кузманов допусна пробив за 1-2 в първия сет, но успя да го върне за 3-3. До края на сета нови пробиви нямаше и се стигна до тайбрек. В него Мико спаси два сетбола, но отстъпи със 7-9 точки. Във втората част Кузманов спаси мачбол при 4-5 гейма, а след това се стигна до нов тайбрек. В него Мико спечели със 7-4 точки и изравни сетовете. Кузманов беше пробит за 2-3 в третата решаваща част и това се оказа решаващо за изхода на срещата.

Така България остана с един-единствен представител в квалификациите при мъжете и жените в лицето на Адриан Андреев, след като по-рано Сесил Каратанчева отстъпи на Ариане Хартоно от Нидерландия в три сета. Андреев играе тази вечер не преди 20:00 часа българско време, а съперник на втората ни ракета е 106-ият в света Борна Гойо от Хърватия. /БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон