Краси Куртев е на 29 години от Варна и вече уверено крачи по пътя на музиката. Изпълнителят не просто пее – той разказва, преживява и предава емоции.
След първите си стъпки в интернет комедийното шоу с групата „Джиджи Биджи“, днес Краси вече има зад гърба си участия, авторска песен и подготвя първия си албум, посветен изцяло на любовта.
„Винаги съм искал да съм на сцената, да радвам хората, да виждам усмивките им“, сподели Куртев в интервю за БГНЕС.
Първоначално се появява като част от скечовете на „Джиджи Биджи“, а музиката влиза в живота му почти неочаквано – с роля, в която трябва да изпее песен пред публиката.
„Трябваше да пея хубави песни. И давах цялото си сърце на публиката, пеех с емоция. И явно го оценяваха доста, тъй като имаше моменти, в които стават на крака, пляскат и викат още и още“, разказва Краси.
Младият изпълнител намира своя стил в поп музиката и българската естрада – смесица, която му позволява да бъде себе си.
„Най-много харесвам поп и естрада. Най-много ме описват като личност. И хората, които слушат, ми казват, че това се докосва до мен. Най-много ми подхожда, пък и най-много ми приляга на гласа. Така го усещам и аз“, казва той.
Първата му авторска песен - „Огън и лед“ - вече е факт, макар пътят до нея да не е бил лесен.
„Снимахме миналото лято, в най-горещия ден - 41 градуса. Беше ужас. Имахме проблем малко и с техниката... Но стиснахме зъби и го направихме“, разказа изпълнителят.
Песента е за бурна любов, в която нещо дребно – его, гордост, страх – пречи на съвършеното щастие. „В нея се разказва за двама влюбени, които много искат да бъдат заедно, изгарят от желание да са един с друг. Но нещо много малко не им достига. Понякога от инат, его... Посветена е на тези хора, които са изпитали тази бурна любов, която е била прекрасна, но нещо много малко не им е достигнало тя да бъде съвършена и вечна“, казва той.
Предстои и дебютният му албум, озаглавен „Краси Куртев – Любов“. В него ще бъдат включени песни, които показват любовта в различните ѝ форми.
„Вече има шест готови песни, които остава само да се клипират. Когато една песен е облечена в клип, става още по-чувствена и разбираема“, категоричен е Куртев.
Макар да е в началото на музикалния си път, Краси има послание и за тези, които се колебаят дали да следват мечтите си.
„Работих работа, която беше доста добре платена и екипът беше от професионалисти. Всички ми казваха: как можеш да напуснеш тази работа и да се занимаваш с музика? Направих точно това, защото си казах, че един ден ще ме е яд, че не съм пробвал“, сподели още той.
Краси Куртев е артист, който пее с усещане, а не по шаблон. Музиката му е начин да казва това, което думите понякога не могат.
„Искам с музиката си да предам на моите слушатели емоцията, с която пея, да ги накарам да чувстват, да мечтаят, да преживяват спомени. Тъй като за мен музиката е и начин на комуникация. Има такива моменти, когато общуваме с любим човек, дали приятел, познат... Има такъв момент, в който понякога думите ни не достигат, за да му кажем нещо. И се страхуваме да не го нараним или да не изглеждаме слаби в неговите очи. Точно този момент е, когато думите ти свършват и идва ред на музиката. Тъй като с музиката, примерно, изпращам ти тази песен, а ти се сети какво искам да ти кажа“, сподели изпълнителят. | БГНЕС