Клоп отрече за криза на позицията ляв бек след травмата на Цимикас

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп отхвърли опасенията, че има криза на поста ляв бек в клуба, след като Костас Цимикас се присъедини към Анди Робъртсън в лазарета на мърсисайдци. Контузията на Цимикас, който е със счупена ключица след единоборство с Букайо Сака от Арсенал в дербито между двата тима миналия уикенд, оставя универсалният футболист Джо Гомес - централният защитник, който покрива Трент Алекзандър-Арнолд от дясно на защитата и може да оперира и от ляво, като единствената реална опция за Клоп от първия тим.

"Може ли Джо да играе във всички мачове сега до...не знам и аз кога? Не мога да ви кажа, ще видим. Робо ще се завърне следващия месец, а Костас определено ще отсъства известно време. Не съм имал времето до момента да премисля нещата, но е наистина трудно за нас", каза Клоп на пресконференция.

Понякога получаваш контузии и трябва да ги приемеш, но счупена ключица е наистина много неприятна травма, която отнема доста време за възстановяване. Робо имаше друга контузия, но и при него трябва време за пълно възстановяване. Всички знаем, че ни трябва късмет в тези моменти и сега просто трябва да направим така, че Джо да е готов за следващия ни мач", добави германският специалист.

Ливърпул, който е втори в таблицата на английската Висша лига, на точка от лидера Арсенал, гостува на новака Бърнли утре, 26 декември, от 19:30 часа българско време. При победа над "виненочервените", мърсисайдци ще окупират поне временно върха преди мача на "артилеристите", които са домакини на Уест Хем в лондонско дерби два дни по-късно. /БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон