Елхата на София ще грейне с над 20 000 светлини тази вечер

13-метровата елха е украсена с нови декоративни елементи.

 

В 19.00 часа днес кметът на София Васил Терзиев ще запали светлините на Коледната елха.

Празничното дърво се намира на площад „Св. Александър Невски“ и е украсено в бяло и червено, с повече от 1300 украшения - коледни цветя и фигурки и над 20 000 светлинки.

Програмата предвижда празничната програма да започне в 18.00 часа. В нея ще участват хорът към Софийската духовна семинария„ Св. Йоан Рилски“ с диригент Николай Георгиев, Поли Генова, Орлин Павлов, детска вокална група „Смехоранчета“ с ръководител Галина Коджаманова и  Комбо състав към Националната музикална академия „Проф. Панчо Владигеров“ с ръководител Михаил Йосифов и солисти Моника Велчева и Дария Боева. Водещ на събитието ще е актрисата Венцислава Асенова.

Елхата трябваше да грейне в първия декемврийски ден, но заради антиправителствените протести, обхванали София, Варна, Пловдив, Велико Търново и други градове, кметът отмени празничната проява. І БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон