Женският национален отбор по волейбол на Бразилия се класира за първия си финал на Световно първенство от 12 години насам, след като надигра Италия с 3:1 гейма – в отделните части 25:23, 22:25, 26:24, 25:19.
Първите три части на сблъсъка предложиха оспорвана игра, като Селесао спечели третия гейм с 26:24 и това сякаш пречупи съпротивата на италианките, които загубиха комфортно четвъртата част с 19:25.
Най-резултатна за победителките бе капитанката Габриела Брага Гимараеш с 20 точки. Още четири волейболистки на Бразилия приключиха с двуцифрен точков актив, водени от Ана Каролина да Силва със 17 – Лорен Жералдо Тейшейра добави 14 пункта, а с по 11 завършиха Каролин де Оливейра Саад Гатас и Росамария Монтибелер. За Италия Паола Огечи Егону избухна с 30 точки, а 17 добави Мириам Фатиме Сила, но усилията им се оказаха недостатъчни.
Така Бразилия ще спори за златото с актуалния шампион на планетата Сърбия, който се справи със САЩ също с 3:1 гейма. Финалът е в събота, 15 октомври, от 21:00 часа българско време, а Италия и САЩ ще играят за третото място по-рано през деня в 17:00 часа б.в. /БГНЕС