Борисов: ГЕРБ ще защитава в бюджета отпадане на данък дивидент, осигуровките, СУПТО

Очаква се бюджетът да бъде внесен следващия понеделник-вторник

Лидерът на ГЕРБ-СДС Бойко Борисов се надява в следващия понеделник-вторник бюджетът да бъде внесен, предаде репортер на БГНЕС.

Борисов подчерта най-важните неща, които ГЕРБ ще защитава в Бюджет 2026 г.

„Най-важните неща, които в бюджета защитава ГЕРБ: отпадането на данък дивидент, осигуровките, СУПТО и развързване на работните заплати“, каза той.

В социалната сфера Борисов посочи 10% увеличение за всички българи както и пенсиите, както и майчинските и всички останали договорености. Той изрази надежда всички тези неща да бъдат одобрени днес от Тристранката, включваща синдикати, бизнес и правителство. „И следващия понеделник-вторник бюджетът да бъде внесен“, каза още Борисов. І БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон