Белият дом е „много оптимистичен“ за Украйна 

Президентският пратеник Стив Уиткоф се отправя към Москва за разговори с Владимир Путин 

Говорителката на Белия дом Каролайн Ливит заяви, че администрацията на Тръмп е „много оптимистична“ за постигането на споразумение за прекратяване на войната между Русия и Украйна, докато американският пратеник Стив Уиткоф се отправи към Москва за разговори с президента Владимир Путин. 

„Мисля, че администрацията е много оптимистична“, каза Ливит, добавяйки, че президентът и екипът му „работят толкова усилено по тези усилия и всички наистина искат да видят края на тази война“. „Точно вчера... те проведоха много добри разговори с украинците във Флорида и сега, разбира се, специалният пратеник Уиткоф е на път за Русия“. | БГНЕС, АФП          

Последвайте ни и в google news бутон