България сломи световния шампион Италия след десетилетие чакане 

„Лъвовете“ със сладко отмъщение след тайбрек срещу Италия 

Националният отбор по волейбол на България надделя над Италия в Лига на нациите. „Лъвовете“ взеха сладко отмъщение след тайбрек с 3-2 гейма (18:25, 25:20, 25:23, 19:25, 15:9).

До този момент "лъвовете" бяха с поделен резултат, след като победиха Иран (3-0) и Аржентина (3-1), но на старта загубиха изненадващо от Белгия с 1-3 гейма, а за последно не успяхме да вземем и гейм срещу Сърбия. 

В сряда по обяд България мина през обрат над съперника си от миналогодишния финал на Световното. „Лъвовете“ отстъпиха на старта в Любляна, но последва акция в следващите два гейма. 

Най-силен беше моментът за възпитаниците на Бленджини във втория гейм, когато имаха преднина от седем точки. Този праг не беше минат до края на срещата. 

И този път Алекс Николов беше над всички, а за Италия - Камил Рихлицки. 

Сънародниците ни трябваше да борят историята, след като повече от десетилетие нямаха победа над Италия. За последно през лятото на 2015 г. се наложихме над съперника, а след това последваха точно 10 загуби и то все в официални срещи. Най-болезнена беше тази на финала на Световното първенство във Филипините. 

Световният шампион имаше 3 победи и 1 загуба в първите си четири срещи. Италия отстъпи само от Франция и то след тайбрек на старта в Лига на нациите. Сега пред България предстои още утре с домакините от Словения. |БГНЕС 

Последвайте ни и в google news бутон