„Златната резерва" на Байерн отново спаси баварците в края

Байерн Мюнхен завърши годината с победа, след като надигра Волфсбург на своя „Алианц Арена" с 2:0 в двубой от 17-ия кръг на германската Бундеслига. Успехът за баварците не дойде никак лесно и бе изкован в последните пет минути на срещата. Резервата Джошуа Зиркзе (85), а след това и Серж Гнабри (89) донесоха трите точки за шампионите.

18-годишният Зиркзе отново се превърна в героя за Байерн, след като през седмицата отбеляза дебюта си в германския елит с попадение в продължението, за да донесе победата при гостуването на Фрайбург (3:1). Днес нидерландецът повтори това упражнение, реализирайки след пас на Томас Мюлер, за когото това е единадесета асистенция през сезона. Няколко минути по-късно Гнабри окончателно уби интригата, както го направи и срещу Фрайбург. Байерн събира 33 точки и ще посрещне празниците на трето място.

Останалите резултати: Кьолн 1:0 Вердер Бремен; Майнц 05 0:1 Байер Леверкузен; Шалке 04 2:2 Фрайбург; РБ Лайпциг 3:1 Аугсбург. /БГНЕС