Волейболният ЦСКА е на полуфинал след нова драма с Дея

ЦСКА се класира за полуфиналите от волейболното първенство, след като надделяха над Дея спорт с 3:2 (25:19, 23:25, 17:25, 25:17, 20:18) в третия четвъртфинален двубой помежду им, изигран в зала "Младост" в Бургас. Така "червените" спечелиха серията с 2-1 победи. На полуфиналите "армейците" ще срещнат Нефтохимик 2010, който отстрани Пирин Разлог.

Гостите стартираха убедително в срещата, като без проблеми спечелиха първата част. Вторият гейм бе доста оспорван през повечето време, но бургазлии го измъкнаха с характер и изравниха резултата.

Състезателите на Франческо Кадеду бяха доста по-категорични в третата част, но не така се развиха нещата в четвъртия гейм, което позволи на ЦСКА да изравни и да вкама мачав тайбрек. Там "червените" стартираха с огромна преднина, след което допуснаха да бъдат настигнати. Зрителите станаха свидетели на страхотна борба и екшън. Дея бе на косъм от успех, но късметът бе на страната на ЦСКА.

Пореден много силен мач за "червените" изигра Димитър Димитров. Диагоналът записа 37 точки (5 аса, 3 блокади) за успеха. Иван Михал пък бе истински непреодолимо препятствие при мрежата със своите 16 точки, от които 9 блокади!

За съперника Валентин Братоев приключи с 24 точки (6 аса, 1 блокада), с 19 точки завърши Тодор Вълчев (1 ас, 2 блокади). 15 точки добави Николай Учиков. /БГНЕС