Вила помете младоците на Ливърпул и е на полуфинал за Карабао Къп

Отборът на Астън Вила си гарантира участие в полуфиналите за Карабао Къп, след като разгроми Ливърпул с 5:0 на „Вила Парк“.

Астън Вила си свърши работата срещу младите момчета на Ливърпул и е на полуфинал за Купата на лигата.

Гостите излязоха на терена с най-младия си състав в клубната история – средната възраст на играчите бе 19 години и 186 дни. Това стана факт, след като мъжкият тим на „червените“ замина за Катар, където ще се бори за трофея от Световното клубно първенство. Въпреки липсата на опит младоците, водени от старши треньора на състава до 23 г. Нийл Кричли, започнаха по-добре срещата и чрез отлично представилия се Харви Елиът създадоха няколко опасности пред вратата на Орян Ниланд, но стражът на Вила се представи чудесно под рамката. От другата страна, макар и без футболисти като Джак Грийлиш и Джон Макгин, бирмингамци бяха по-опитният и класен състав, който показа страхотна ефективност в предни позиции и обезличи интригата след четири безответни попадения. Резултатът бе открит от Конър Хурихейн след центриране от пряк свободен удар, при който вина за гола имаше и вратарят на гостите на Кеомин Келехър. Малко след това Морган Бойс си отбеляза нещастен автогол след рикошет, а до почивката Джонатан Коджия бе на два пъти в прегръдките на съотборниците си. През втората част възпитаниците на Дийн Смит логично намалиха оборотите и не унижиха допълнително съперника, който получи нови възможности за почетен гол, но отново Ниланд бе на висота. В края влезлият като резерва нападател Уесли оформи крайния резултат. Така Вила отново е на полуфинал в надпреварата след 20-годишно прекъсване. В днешните четвъртфинали пък предстоят сблъсъците Оксфорд Юнайтед – Манчестър Сити, Манчестър Юнайтед – Колчестър и Евертън – Лестър. /БГНЕС