Верстапен спечели втория австрийски етап от Формула 1

Пилотът на Ред Бул Макс Верстапен стана победител в Гран При на Австрия, девети етап от световния шампионат във Формула 1. Надпреварата се проведе на пистата "Ред Бул Ринг" край Шпилберг.

Седмица по-рано нидерландецът спечели и Гран при на Щирия, което също се проведе в Австрия. Второ място този път зае Валтери Ботас от тима на Мерцедес, трети се нареди Ландо Норис от Макларън. Действащият шампион Люис Хамилтън финишира четвърти

Верстапен спечели четири от последните пет етапа. Той е лидер в класирането със 182 точки, изпреварвайки Хамилтън (150) и Серхио Перес от Ред Бул (104). В надпреварата при конструкторите продължава да води Ред Бул (286), следван от Мерцедес (242) и Макларън (141). Десетият етап от Формула 1 ще се проведе на пистата "Силвърстоун" на 18 юли. /БГНЕС