Уругвай разби Еквадор в първия си мач от Копа Америка

Единсон Кавани вкара единия от головете за успеха на Уругвай.

Отборът на Уругвай започна по убедителен начин участието си на Копа Америка 2019, след като разби Еквадор с 4:0 в мач от група С на надпреварата.

На „Естадио Минейрао“ в Бело Оризонте възпитаниците на Оскар Табарес поведоха още в шестата минута чрез Николас Лодейро, а в 24-та тимът на Еквадор остана с човек по-малко след директен червен картон на Хосе Кинтерос. Урусите решиха всичко още до почивката с попадения на нападателите Единсон Кавани и Луис Суарес, а автогол на Артуро Мина в 78-та минута оформи крайното 4:0 в полза на Уругвай.

В мач от група В Парагвай не успя да победи шампиона на Азия Катар, след като изпусна два гола преднина. Оскар Кардосо се разписа от дузпа още в четвъртата минута, а Дерлис Гонсалес покачи на 2:0 в 56-та, но играчите на Катар не се предадоха и стигнаха до точката, благодарение на голове на Алмоез Али и Буалем Куки. Двата тима си делят второто място в групата зад Колумбия с три точки и пред тима на Аржентина, който няма точки в актива си. /БГНЕС