Тунис сложи край на приказката за Мадагаскар

Отборът на Тунис стана последният полуфиналист в тазгодишното издание за Купата на Африка, след като надигра Мадагаскар с класическото 3:0.

Наим Слити реализира последният гол за Тунис в мача с Мадагаскар, а тимът достигна полуфиналите в надпреварата за първи път след 2004.

След нулева първа част на стадион „Ал Салам“ в Кайро, по-опитният от двата състава наложи своята воля и стигна до крайния успех. Резултатът бе открит от Феряни Саси в 52-та минута, а осем по-късно тунизийците ликуваха отново след точната интервенция на Юсеф Мсакни. В последната минута на редовното време Наим Слити оформи крайното 3:0. Така Тунис е отново сред последните четири отбора в надпреварата, след като спечели трофея през 2004 година, побеждавайки тогава на финала Мароко с 2:1. Мадагаскар пък приключи участието си в турнира, след като при дебюта си достигна до четвъртфиналната фаза. По-рано Алжир си осигури участие в полуфиналната фаза след драма с дузпи срещу Кот д‘Ивоар. Редовното време и продълженията завършиха при равен резултат – 1:1, преди да се стигне до рулетката на дузпата.

Фехули даде аванс на алжирците в четвъртфинала срещу Кот д'Ивоар. Тимът достигна до полуфиналите след изпълнение на дузпи.

Северноафриканците откриха чрез Софиан Фехули в 20-та минута, а Багдад Бунеджа пропусна дузпа на старта на втората част. Котдивоарците се възползваха от това и Джонатан Коджа изравни малко след изтичането на един час игра. Стигна се до дузпи, в които алжирците изпълняваха първи и водеха след пропуска на Уилфред Бони, но Мохамед Юсеф Белаили пропусна свой ред и даде шанс на играчите на Ибрахим Камара. За тяхно съжаление, обаче, Джофри Серей Дие също пропусна и така прати Алжир на полуфиналите. Там тимът ще спори с Нигерия, докато Тунис излиза срещу Сенегал. И двата мача са в неделя. /БГНЕС