Тотнъм победи Брентфорд и влезе във финала на Купата на Лигата

Отборът на Тотнъм Хотспър победи втородивизионния Брентфорд с 2:0 на свой терен и се класира за финала на турнира за Купата на Лигата.

Муса Сисоко с глава откри резултата в 12-ата минута, а Хюн Мин Сон сложи точка на спора в 17-ата минута.

Гостите доиграха мача с човек по-малко на терена, след като Джош Да Силва получи директен червен картон за грубо нарушение в центъра на терена.

В другия полуфинал съперници ще бъдат Манчестър Юнайтед и Манчестър Сити тази вечер.

Мениджърът на Тотнъм Жозе Моуриньо стана третият треньор, влязъл във финала на Купата на Лигата с три различни отбора. По-рано той бе правил това с Манчестър Юнайтед и Челси.

Преди португалеца с подобно постижение можеха да се похвалят Рон Аткинсън (Манчестър Юнайтед, Шефилд Уензди, Астън Вила) и Рон Сондърс (Норич, Манчестър Сити, Астън Вила). /БГНЕС