Тийм достигна отново четвъртфиналите в Хамбург

Тийм се класира за четвъртфиналите на Хамбург, където негов съперник ще бъде Рубльов.

Доминик Тийм се класира за четвъртфиналите на тенис турнира в Хамбург, след като надделя над Мартон Фучович в два сета – в отделните части 7-5, 6-1. Първият сет между двамата предложи титанична битка, като в крайна сметка австриецът се добра до аванс в резултата след пробив в 12-тия гейм и 70-минутна игра в откриващата част. Сетът, като че ли, изтощи унгареца, който не оказа съпротива на по-именития си съперник във втората част, губейки с 1-6 за по-малко от половин час.

Така Тийм се класира за втора поредна година за четвъртфиналите в надпреварата, където ще срещне Андрей Рубльов. Руснакът надигра по-рано норвежеца Каспер Рууд в три сета. До последните осем достигна и Жереми Шарди, спечелил изцяло френския сблъсък срещу Ришар Гаске. В швейцарския град Гщаад към фазата на четвъртфиналите продължиха Роберто Карбалес Баена, Седрик-Марсел Щебе и Томас Фабиано. /БГНЕС