ЦСКА 1948 вкара пет гола на Арда за 30 минути

ЦСКА 1948 спечели с 5:1 домакинството си на Арда от 31-ия кръг на efbet Лига. Воденият от Николай Киров тим на домакините се нуждаеше от задължителна победа, за да остане в битката за седмото място, което дава право на бараж за участие в Лигата на конференциите. Успехът изстреля тима на първото място на плейофната група с 40 точки. Арда остана дъното с 32. Берое има 38, а Локомотив Пд 37. Двата тима излизат по-късно тази вечер един срещу друг.

Срещата започна отлично за гостите от Кърджали. Още във втората минута Светослав Ковачев стреля силно с левия крак и помощта на гредата топката се озова в мрежата на Даниел Наумов - 0:1. Три по-късно "червените" успяха да изравнят. Галин Иванов изведе Алекс Колев, който остана очи в очи с Мартин Луков и с прецизен удар в близкия ъгъл реализира. В 14-ата минута ЦСКА 1948 направи обрата пълен. Ивайло Чочев получи пас по въздуха от Георги Русев и от воле засече топката във вратата на гостите за 2:1.

ЦСКА 1948 стигна и до трето попадение. Марио Топузов проби по дясното крило, преодоля двама съперници и намери Алекс Колев в наказателното поле. Нападателят изпревари Мартин Луков и чукна топката във вратата. В 25-ата минута столичани имаха нов шанс за гол. Ивайло Чочев стреля добре с левия крак, но Луков изби в корнер. При последвалото изпълнение Георги Русев центрира към Колев, а той с глава оформи своя хеттрик.

В 35-ата минути Галин Иванов центрира отляво и сложи топката на главата на Чочев, който реализира шестото попадение в мача. "Червените" продължиха да са по-активният тим. Час след началото на двубоя Колев бе изведен в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но прати топката в аут. Малко преди края ЦСКА 1948 стигна до голова възможност след далечен удар на Галин Иванов. /БГНЕС