Страхотен Уилямс срази „Ракетата“ в класика за 1/2-финал на Мастърса

Марк Уилямс се класира за полуфиналите в тазгодишното издание на престижния турнир от „Тройната корона“ – Мастърс, след като надигра големия си съперник през годините Рони О‘Съливан с 6-5 фрейма. Двубоят в „Алекзандра Палас“ се превърна в истинска класика, а уелсецът спечели едва за девети път срещу Рони в 42-ия сблъсък помежду им.

Рони О'Съливан.

Срещата започна по-добре за седемкратния шампион от надпреварата, който поведе в резултата след сенчъри брейк от 115 точки. „Геният от Чигуел“ продължи по възходяща и взе втората партия, а след това направи преднината си класическа след серия от 79 пункта. Уилямс, двукратен победител от съревнованието, намали щетите до почивката след първия си висок брейк в мача, правейки 55.

След 15-минутната пауза трикратният първенец на планетата взе още една партия след поредица от 84, преди световният номер 1 да си върне преднината от два фрейма разлика. Уилямс обаче продължи да натиска съперника и първо направи 143, с което еднолично поведе при играчите с най-висок брейк в турнира, минавайки с точка постижението на Джон Хигинс. Брейкове от 90 и 59 на уелския играч го доближиха на само един фрейм от последните четири, но Рони показа класиката си под напрежение и след 77 точки вкара спектакъла в заслужена заключителна партия. В нея обаче опонентът му бе по-солиден и след страхотни 102 сложи точка на спора в своя полза.

Така Уилямс победи „Ракетата“ след две предишни загуби на турнира с 5-6. Той записа едва девети успех над него в съперничеството помежду им от 42 срещи и първи от 2014-а насам, когато го надви на Интернешънъла. Наградата за победата е място на полуфиналите, където негов съперник ще бъде победителят от двубоя по-късно тази вечер между Хосеин Вафаеи и Джак Лисовски. /БГНЕС