Станаха ясни плейофните двойки в Източната конференция

Станаха ясни всички плейофни двойки в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация, след като отборите от първо до осмо място няма как да променят позицията си в последния кръг мачове от редовния сезон.

Милуоки Бъкс ще срещне Орландо Меджик в първия кръг на плейофите.

Единственото разместване е възможно между четвъртия Маями Хийт и петия Индиана Пейсърс, които са с еднакъв баланс от 44 победи и 28 загуби, но при всички положения двата тима ще се изправят един срещу друг в четвъртфиналите на Изток. През изминалата нощ Индиана победи Хюстън Рокетс със 108:104, въпреки че звездата на Рокетс Джеймс Хардън реализира 45 точки, 17 борби и 9 асистенции. От своя страна Маями загуби от Оклахома Сити Тъндър в оспорван мач със 115:116.

Лидерът на Изток Милуоки Бъкс ще срещне Орландо Меджик на старта на плейофите, а вторият Торонто Раптърс ще премери сили с Бруклин Нетс. Последната плейофна двойка е Бостън Селтикс - Филаделфия 76-ърс. Всички отбори на Изток имат да изиграят по още един мач преди началото на плейофите. /БГНЕС