Спартак Вн на два пъти повежда, но си тръгна само с точка от "Овча купел"

Последният в класирането - Спартак Вн, на два пъти повежда на Славия, но си тръгна само с точка от "Овча купел". Мачът между двата състава от efbet Лига завърши 2:2.

През първото полувреме треньорът на домакините Златомир Загорчич бе принуден да извърши две принудителни смени. Контузии получиха Иван Минчев и Кристиан Добрев. На тяхно място се появиха Кристиян Стоянов и Ахмед Ахмедов. В края на първата част варненци стигнаха до гол. Денис Баланюк получи топката в наказателното поле и преодоля Светослав Вуцов за 1:0.

След почивката удар на Галин Иванов срещна дясната греда. "Белите" все пак стигнаха до изравнителен гол. Ахмед Ахмедов отбеляза първото си шампионатно попадение с екипа на Славия. Гостите си върнаха аванса след нов гол на украинския нападател Баланюк. Първият му изстрел бе спасен от Светослав Вуцов, но при добавката голмайсторът не сгреши.

Домакините не се предадоха и Кемело Нгуена спаси тима от загуба с мощен удар извън наказателното поле.

Славия заема 7-ата позиция в класирането с актив от 26 точки. Спартак Варна остава на последното 16-о място в подреждането със 7 пункта. /БГНЕС