Сити победи убедително Юнайтед в първия мач за Купата на Лигата

Тимът на Манчестър Сити се наложи над градския конкурент Манчестър Юнайтед в първи мач от полуфиналите на турнира за Купата на Лигата. Дербито се игра на стадион "Олд Трафорд" пред близо 70 000 зрители.

Бернанрдо Силва откри резултата след чудесен изстрел под гредата на Де Хеа.

"Гражданите" си осигуриха солидна преднина още преди почивката, след като Бернардо Силва откри резултата в 17-ата минута, Рияд Марез покачи на 2:0 в 33-ата, а в 39-ата Андреас Перейра си вкара автогол. "Червените дяволи" успяха да върнат само един гол чрез Маркъс Рашфорд в 70-ата минута.

След това попадение домакините овладяха инициативата, но не успяха да създадат реални положения. Ответният мач ще се играе на 29 януари на терена на Сити, който направи голяма стъпка към финала на турнира. /БГНЕС