Севиля разплака Гранада с два гола в добавеното време

Севиля надигра Гранада с 4:2 у дома в зрелищен сблъсък, който откри 31-ия кръг в испанската Ла Лига.

Алехандро Гомес (ц) вкара четвъртия гол за Севиля.

Дарвин Мачис даде преднина на гостите в 23-та минута, но десетина по-късно Диего Карлос възстанови паритета. Лукас Окампос оформи пълния обрат в 66-та минута, а попадение на резервата Рафа Мир бе отменено след намеса на Системата за видеоповторение (ВАР). Драмата тепърва предстоеше, като първо Виктор Диас изравни в 88-та минута. Впоследствие обаче гостите не издържаха и инкасираха две попадения в добавеното време на срещата.

Мир този път ликува в 93-та минута, а шест по-късно друг влязъл от пейката – Алехандро Гомес, сложи точка на спора с четвърти гол за андалусийци. Севиля съкрати аванса на лидера Реал Мадрид на девет точки, но Кралския клуб е с мач по-малко. Гранада продължава да бъде близо до опасната зона, на три точки от намиращия се под чертата Майорка.

В следващия кръг Гранада приема предпоследния в таблицата Леванте, докато Севиля е домакин на Реал. /БГНЕС