Септември е поредното препятствие пред ЦСКА

Отборът на Септември ще посрещне ЦСКА в мач от 21-ия кръг на Първа лига, който ще се играе днес от 17:15 часа на Националния стадион "Васил Левски". "Червените" имат преднина от една точка пред Лудогорец в битката за титлата в България, като с успех над Септември могат да дръпна с четири точки на върха преди тежкото гостуване на "орлите" на Левски във вторник.

Тимът на Саша Илич постигна две комфортни победи след подновяването на шампионата, като победи последователно Берое (4:1) и Ботев Пловдив (3:1), макар успехът в Стара Загора да дойде след обрат през второто полувреме. От своя страна Септември загуби от Арда у дома в първия си официален мач за годината, но след това взе точка от гостуването си на Локомотив София.

Програмата за деня започва с двубоя Славия - Хебър от 12:30 часа на стадион "Александър Шаламанов" в столицата. "Белите" са в битката за място в топ 6, като заемат четвърто място с 35 точки, докато Хебър е на предпоследната позиция с 13 точки. Играчите на Златомир Загорчич победиха Пирин с 2:0 в средата на месеца, а преди седмица загубиха при гостуването си на Лудогорец след гол в добавеното време на мача. Пазарджиклии загубиха от ЦСКА 1948 (0:2) и направиха нулево равенство с конкурента в битката за оцеляване Спартак Варна, като са отборът с най-слаба атака от началото на сезона и имат едва 11 отбелязани гола в 20 срещи.

В 14:45 започва Битката за Тракия. Ботев Пловдив посреща Берое в Коматево, а двата тима влизат в двубоя от еднакви позиции, тъй като имат по 20 точки и заемат съответно 10-то и 11-то място.