Сенегал и Бенин са първите четвъртфиналисти в Купата на африканските нации

Садио Мане донесе успеха на Сенегал над Уганда.

Отборът на Сенегал се класира за четвъртфиналите на Купата на африканските нации, след като победи Уганда с 1:0 на Международния стадион в Кайро.

Единственото попадение в срещата отбеляза звездата на Ливърпул Садио Мане още в 15-та минута, като бързоного крило пропусна да подпечата успеха на своите в 61-та минута, когато пропусна дузпа. Все пак Сенегал запази преднината си и продължава към следващата фаза, където ще срещне тима на Бенин, който изненадващо отстрани Мароко. Двата отбора завършиха при равенство 1:1 в редовното време след гол на Мойсе Адилеху за Бенин в 53-та минута и изравнително попадение на Юсуф Ен-Несири в 76-та минута, като в самия край крилото на Аякс Хаким Зиеш пропусна да класира Мароко напред от дузпа. В продълженията не паднаха повече голове, а при дузпите Бенин се наложи с 4:1 и стигна до крайния успех. /БГНЕС