Селта попари Атлетико в края на „Уанда Метрополитано“

Атлетико Мадрид и Селта завършиха наравно 2:2 в среща от 22-ия кръг на испанската Ла Лига.

Атлетико допусна късен изравнителен гол срещу Селта.

Санти Мина даде изненадващ аванс на гостуващия състав още в 13-та минута след асистенция на Уго Майо, но дежурният голмайстор на „дюшекчиите“ Луис Суарес възстанови паритета в края на първото полувреме след подаване на Маркос Йоренте. Отново уругвайският стрелец, бивш играч на Барселона, реализира малко след началото на втората част след асистенция на Ренан Лоди. В самия край на двубоя обаче столичани проспаха една атака и Аугусто Солари подаде в наказателното поле, където Факундо Ферейра плонжира и донесе точката на тима от Виго. По този начин гостите сложиха край на серията от осем поредни победи на Атлети в Лигата – за последно отборът сбърка при визитата на градския съперник Реал, когато отстъпи с 0:2 на 12 декември. В подреждането тимът на Диего Симеоне остава лидер с 51 точки, на осем пред шампиона Реал и Барса, но с един мач в резерв спрямо Кралския клуб и каталунците. Селта е десети с 26 пункта. В следващия кръг Атлетико гостува на Гранада, докато Селта приема Елче. /БГНЕС