Сакраменто надви Голдън Стейт за първа плейофна победа от 17 години насам

Отборът на Сакраменто Кингс започна по успешен начин първото си участие в плейофите на НБА от 17 години насам, след като победи шампиона Голдън Стейт Уориърс със 126:123 у дома в първи мач от серията между двата тима.

Пред над 18 хиляди фенове на Сакраменто домакините наваксаха изоставане от 10 точки в третата част, за да стигнат до ценен успех в оспорван двубой, в който двата отбора си размениха водачеството общо 24 пъти. Де'Арън Фокс бе над всички за победителите с 38 точки, а Малик Монк добави 32 точки от пейката за близо 29 минути игра. Звездата на Кингс Домантас Сабонис нямаше успешен ден в стрелбата (29,4 процента, 12 точки), но се отчете с 16 борби и 3 откраднати топки. За Уориърс най-резултатен бе Стеф Къри с 30 точки (6 тройки), Клей Томпсън вкара 21, а завърналият се след два месеца отсъствие Андрю Уигинс отбеляза 17 от пейката, но пропусна ключова тройка секунди преди края.

"За нас първият мач е за напипване на ритъма. Имаме сили да отговорим. Беше много енергичен мач от началото до края", коментира Къри след поражението. "Целият Сакраменто бе на ниво тази вечер. Феновете са ни подкрепяли в добро и лошо - много лошо. Страхотно бе да направим това за тях", каза Фокс.

Мач номер 2 в Сакраменто ще се играе в понеделник.