С късен гол Левандовски счупи "вечния" рекорд на Герд Мюлер

Нападателят на Байерн Мюнхен Роберт Левандовски вкара гол в 90-ата минута на мача от 34-и кръг на Бундеслигата срещу Аугсбург. Благодарение на това полякът подобри "вечния" рекорд на бившия нападател на баварците Герд Мюлер.

Левандовски се разписа в последната минута от редовното време на заключителния мач за сезона от Бундеслигата, завършил с победа на домакините с 5:2. Острието на Байерн наниза 41-ия си гол за 29 мача и така счупи изглеждащия като непревземаем рекорд на легендата Мюлер. През сезон 1972/1973 германецът вкара 36 гола, през 69/70 – 38, а рекордът си постави през 1971/1972, когато отбеляза 40 гола. Байерн Мюнхен предсрочно завоюва шампионската титла в Бундеслигата в 32-и кръг, когато се наложи над РБ Лайпциг с 3:2. Вердер Бремен днес претърпя поражение от Борусия Мьонхенгладбах с 2:4 на свой терен и загуби мястото си в елита. Вердер завърши на предпоследното 17-о място и през следващия сезон ще играе във Втора Бундеслига. За последно тимът е изпадал през сезон 1979/1980. /БГНЕС