Ървинг изведе Нетс до обрат над шампионите

Бруклин Нетс спечели визитата си на Голдън Стейт Уориърс със 120:116 в пореден мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА). „Мрежите“ стигнаха до победата, след като наваксаха изоставане от 17 точки, а с ключова тройка 28.5 сек преди края се отчете Ройс О‘Нийл.

Над всички за победителите бе Кайри Ървинг, който завърши с 38 точки, седем борби и девет асистенции, при 5/7 от тройката и 9/9 от наказателната линия. Ник Клакстън се отчете с дабъл-дабъл – 24 пункта и 15 овладени топки, а с двуцифрен точков актив приключиха още трима баскетболисти на Бруклин – Джо Харис (14), О‘Нийл (16) и Сет Къри (12). Бен Симънс пък записа седем точки и 11 асистенции.

Кайри Ървинг завърши с 38 точки, седем борби и девет асистенции.

За „воините“ Стеф Къри бе най-резултатен с 26 точки, като прибави шест борби и седем асистенции. С 20 от пейката се отчете Джонатан Куминга, 13 добави Донте ДиВинченцо, а дабъл-дабъл записа Кевон Лууни – 14 точки и 10 борби. Джордан Пуул приключи със 17 точки, но Клей Томпсън завърши с едва десет пункта за над 33 минути на паркета, при стрелба 4/17 за две точки и 0/7 зад арката.

Бруклин е четвърти на Изток с баланс 29-17, колкото има и третият Милуоки Бъкс. Уориърс са десети в Западната конференция с 23 победи и 24 загуби – толкова има и 11-ият Оклахома Сити Тъндър. За Голдън Стейт предстои домакинство на Мемфис Гризлис в сряда, докато Нетс гостуват на Филаделфия 76-ърс в същия ден.

Далас Маверикс – Ел Ей Клипърс 98:112

Маями Хийт – Ню Орлиънс Пеликанс 100:96

Торонто Раптърс – Ню Йорк Никс 125:116

Денвър Нъгетс – Оклахома Сити Тъндър 99:101

Финикс Сънс – Мемфис Гризлис 112:110

Портланд Трейл Блейзърс – Ел Ей Лейкърс 112:121. /БГНЕС