Рейнджърс взе дербито със Селтик и дръпна с 19 точки на върха

Рейнджърс се откъсна на цели 19 точки пред вечния си съперник Селтик след минимална победа с 1:0 в дербито на 22-ия кръг от шотландската Висша лига.

Морелос (д) и Рейнджърс маршируват към шампионската титла на Шотландия.

Автоголът на Калъм МакГрегър в 70-та минута от ъглов удар се оказа разликата в двубоя срещу Селтик, който остана с десет души в 62-та минута след директния червен картон за Нир Битън, който фаулира откъсващия се сам срещу вратаря на гостите Василис Баркас колумбийски нападател Алфредо Морелос. Резултатът не сваля от напрежението върху наставника на Селтик Нийл Ленън, като огромната разлика между двата отбора в челото означава, че е твърде вероятно Стивън Джерард и компания да триумфират с домашната титла за първи път от 2011-а насам. Селтик стартира по-добре срещата и можеше да поведе с 38-та минута, когато Лий Грифитс принуди 38-годишния страж на домакините Алан МакГрегър, единственият шотландец в 11-ката на Рейнджърс, да направи страхотно спасяване. Червеният картон на Битън обаче се окаже ключов в двубоя, а скоро след него автоголът на Калъм МакГрегър раздели двата тима и гарантира преднина от 19 точки за Рейнджърс на върха в класирането. В следващите си мачове Рейнджърс, който е вече с баланс 20 победи и две равенства от началото на сезона в Шотландия, с три мача повече от Селтик, играе с Абърдийн, докато „детелините“ приемат Хибърниън. /БГНЕС