Реал Мадрид се разправи с Ювентус пред 93 702 зрители в Пасадена

Реал Мадрид победи с 2:0 Ювентус в последната си контрола от американското турне. Карим Бензема откри от дузпа, а Марко Асенсио добави още едно попадение за успеха на испанския тим пред 93 702 зрители на “Роуз Боул Стейдиъм” в Пасадена, Калифорния. Хората на Карло Анчелоти доминираха през целия мач и закономерно стигнаха до успеха.

В 12-ата минута Леонардо Бонучи стреля директно от пряк свободен удар, но топката кацна върху напречната греда и излезе в аут. Седем по-късно Винисиус Жуниор бе повален в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Карим Бензема се нагърби с изпълнението и не сгреши - 1:0.

Второто попадение за "белия балет" падна в 69-ата минута, когато влезлият от пейката Хесус Вайехо видя непокрития Марко Асенсио, който прати топката във вратата за 2:0.

В предишните си проверки на американска земя Реал загуби с 0:1 от Барселона, а след това извъртя 2:2 срещу мексиканския Клуб Америка. За Юве пък загубата бе първа след триумф над Гуадалахара с 2:0 и равенство срещу каталунците (2:2) на територията на САЩ.

За Реал Мадрид предстои двубой за Суперкупата на Европа срещу Айнтрахт Франкфурт (10 август), а Ювентус има още една контрола - срещу Атлетико Мадрид на 7 август. /БГНЕС