Реал Мадрид се справи с четвъртодивизионен тим за Купата, Арда Гюлер дебютира за "белите"

Младият турски футболист Арда Гюлер направи официален дебют за Реал Мадрид при победата на четвъртодивизионния Арандина с 3:1 като гост в мач от 1/16-финалите на Купата на Испания. 18-годишният Гюлер започна двубоя като титуляр и се отличи с добри изяви.

Скромният тим на Арандина успя да удържи съперника през първото полувреме, но десет минути след почивката Хоселу даде преднина на Реал от дузпа, а веднага след това Брахим Диас вкара втори гол за гостите. В 91-та минута Родриго подпечата успеха на мадридчани, а две минути по-късно домакините все пак стигнаха до почетно попадение след автогол на Начо Фернандес.

По този начин Реал Мадрид се присъедини към Атлетико Мадрид, Хетафе, Жирона, Райо Валекано и Алавес, които вчера също си осигуриха място в осминафиналите на турнира. /БГНЕС