Реал Мадрид с трофей №100 в историята си след триумф на Световното

Реал Мадрид спечели трофей №100 в историята си, след като триумфира на Световното клубно първенство в Мароко. Испанският гранд победи Ал Хилал от Саудитска Арабия с 5:3 в в драматичен финал на стадиона в Рабат.

В състава на Реал за този мача се завърна Карим Бензема, а головото шоу започна в 13-ата минута, когато "белите" откриха чрез Винисиус. Само пет по-късно Федерико Валверде направи резултата 2:0. Шампионът на Саудитска Арабия върна едно попадение чрез Муса Марега в 26-ата мин.

Второто полувреме се превърна в голова престрелка. Първо Карим Бензема вкара за 3:1 в 54-ата мин, а четири след това Валверде отбеляза втория си гол в мача.

Лусиано Вието вкара втори гол гол за Ал Хилал направи резултата 4:2 пред Винисиус Жуниор отново да направи аванса на Реал три гола в 69-ата мин.

Десет по-късно отново Вието проби Лунин, за да оформи крайното 5:3

Така "белите" спечели за рекорден пети път Световното клубно първенство. Освен това те имат и три Mеждуконтинентални купи (1962, 1998, 2002) от времето, когато само шампионите на Европа и Южна Америка мрса сили помежду си. ФИФА обаче приема този трофей като предшественик на клубния Мондиал.

Полузащитникът на Реал Тони Кроос пък вече има 6 отличия от Световно клубно първенство. Пет от тях са с "кралския" клуб. Германецът има и един златен медал с тима на Байерн М. /БГНЕС