Раптърс нанесоха третата най-тежка загуба на Уориърс в историята им

Паскал Сиакам отпразнува 27-ия си рожден ден, отбелязвайки рекордните за него през сезона в НБА 36 точки, а Торонто Раптърс спечели най-убедителната победа в историята си, размазвайки Голдън Стейт Уориърс със 130:77 в петък.

Раптърс надвиха Уориърс с 53 точки разлика.

„Динозаврите“, чийто предишен най-голяма точкова разлика при успех бе срещу Индиана Пейсърс при победата със 127:81 през февруари 2020, спечелиха с 53 точки и водеха в един момент с 61, нанасяйки третата най-тежка загуба на „воините“ след Ел Ей Лейкърс на два пъти през 1972 и 1973 – 63 и 56 пункта съответно, и шеста от последните седем двубоя в Лигата. „Видяхте какво стана. Просто ни унищожиха. Няма какво повече да се каже. Унизително е за всички, които бяха въвлечени в срещата“, каза треньорът на Уориърс Стив Кър.

Раптърс също изпитват затруднения през настоящата кампания, като спечелиха едва за втори път в последните си 15 мача, слагайки край същевременно на серия от четири поредни поражения. „Загубите не са забавни, и всичко, което ни повдига от тази незадоволитена форма, е хубаво за нас“, сподели Сиакам. При отсъствието на Стеф Къри и Дреймонд Грийн, Голдън Стейт просто не успя да влезе в мача. Къри отпадна часове преди срещата заради натъртена опашна кост, докато Грийн пропусна двубоя заради навехнат пръст. Къри пропусна пет мача преди това по-рано, преди да се завърне за предишните два. Раптърс спечелиха втората и третата част съответно с 35:16 и 46:14 за аванс от 51 точки при 108:56 – това бе най-голямата разлика за две четвърти в историята на НБА. Голдън Стейт стана и четвъртият тим в последните 25 сезона, който изостава с поне 60 точки в един мач.

Сиакам добави седем борби и пет асистенции, за да отпразнува подобаващо рождения си ден. Гари Трент приключи с 24 пункта, а ОДжи Ануноби вкара 21 точки. Андрю Уигинс бе най-резултатен за Уориърс с 15 пункта, докато Джордан Пул и Нико Маниън добавиха по десет. Раптърс са 11-и на Изток с баланс 19-30, докато Уориърс са десети с 23-26. В следващите си мачове Торонто приема Вашингтон Уизардс, а Голдън Стейт гостува на Атланта Хоукс.

Бостън Селтикс – Хюстън Рокетс 118:102

Ню Йорк Никс – Далас Маверикс 86:99

Индиана Пейсърс – Шарлът Хорнетс 97:114

Мемфис Гризлис – Минесота Тимбъруулвс 120:108

Ню Орлиънс Пеликанс – Атланта Хоукс 103:126

Юта Джаз – Чикаго Булс 113:106

Финикс Сънс – Оклахома Сити Тъндър 140:103

Портланд Трейл Блейзърс – Милуоки Бъкс 109:127