Провал за Байерн, Борусия Д взе дербито с Шалке

Байерн се провали при гостуването си на Аугсбург. Германският колос загуби с 0:1 мача от седмия кръг на Бундеслигата. Единствения гол в мача бе дело на Мергим Бериша.

Първото полувреме бе доста равностойно. Двата тима си размениха няколко положения, които бяха пропуснати от Максимилиян Бауер и Флориан Нидерлахер за домакините, а за Байерн близо до гола бяха Садио Мане и Лерой Сане.

В 59-ата минута Аугсбург изненада именития си съперник, повеждайки в резултата. Мергим Бериша бе на правилното място в наказателното поле и след хубаво подаване нямаше как да сгреши. До края на срещата баварците се опитваха всячески да изравнят резултата, но защитата на Аугсбург успя да издържи.

В същото време Борусия Дортмунд спечели дербито с Шалке 04. "Жълто-черните" измъкнаха 1:0 пред над 80 000 зрители на "Сигнал Идуна Парк". 17-годишният Юсуфа Мукоко вкара попадението и се превърна в най-младия голмайстор в историята на съперничеството. Борусия обаче загуби своя капитан Марко Ройс, който се контузи още през първата част и така рискува да пропусне предстоящото Световно първенство.

Българският национал Илия Груев започна титуляр за Вердер, но беше сменен в 79-ата минута при равенството - 1:1 срещу Байер Леверкузен като гост. /БГНЕС