Портланд взе и втория мач с Оклахома

Треньорът на Портланд Тери Скотс остана доволен от представянето на своите в първите два мача с Оклахома.

Отборът на Портланд Трейлблейзърс поведе на Оклахома Сити Тъндър с 2-0 в четвъртфиналната плейофна серия от Западната конференция, след като спечели втория мач между двата тима със 114:94 у дома.

В "Мода Сентър" гостите започнаха силно двубоя и взеха първата част с 31:26, а в средата на втората четвъртина преднината им достигна 10 точки. Баскетболистите на Портланд успяха да заличат разликата точно преди почивката, а в третата част бяха пълни господари на корта и поведоха с 16 точки, след което нямаха проблеми да затворят мача със 114:94.

Над всички за домакините бе Си Джей МакКълъм с 33 точки, 8 борби и 5 асистенции, а Деймиън ЛиЛард се отчете с 29 точки, 4 борби, 6 асистенции, 3 открадната топки и 2 чадъра. Силен мач за Трейлблейзърс направи и крилото Морис Харклес, който завърши с 14 точки и 9 борби. За Оклахома най-резултатен бе Пол Джордж с 27 точки и 8 борби, а центърът Стивън Адамс реализира 16 точки и 9 борби. Звездата на тима Ръсел Уестбрук остана на една борба от трипъл-дабъл - 14 точки, 11 асистенции, 9 борби. По този начин Портланд взе първите си две домакинства в серията, като следващите два мача ще бъдат в Оклахома.

В другите мачове от тази нощ Торонто Раптърс победи Орландо Меджик със 111:82, а Денвър Нъгетс взе домакинството си на Сан Антонио Спърс със 114:105. Резултатът и в двете серии е 1-1. /БГНЕС