Портланд надви Ел Ей Лейкърс като гост

Отборът на Портланд Трейлблейзърс победи шампионите Ел Ей Лейкърс със 115:107 като гост в мач от новия сезон в Националната баскетболна лига. В "Стейпълс Сентър Арина" в Лос Анджелис двата тима направиха равностойна среща и си поделиха по две части, но играчите на Портланд бяха по-настоятелни във важните моменти и стигнаха до успеха.

ЛеБрон Джеймс и компания започнаха уверено и дръпнаха с осем точки след първата част, но Блейзърс доминираха във втората четвъртина и натрупаха преднина от четири точки на почивката. Преди началото на последната част Езерняците имаха аванс от една точка, който не има стигна и в крайна сметка те допуснаха второ поражение през кампанията. Над всички за победителите ба Деймиан Лилард с 31 точки, от които 20 след почивката, Си Джей Маккълъм се отчете с 20 точки и 11 асистенции, а Гари Трент-джуниър вкара 28 точки от пейката. За Лейкърс ЛеБрон реализира 29 точки, 9 борби и 6 асистенции, а Денис Шрьодер вкара 24 точки.

В друг мач от тази нощ Денвър Нъгетс победи Хюстън Рокетс със 124:111 след страхотен мач на Никола Йокич - 19 точки, 118 асистенции и 12 борби. Джеймс Хардън реализира 34 точки, но Ракетите остават без победа след два изиграни мача.