Перу разби Чили и изненадващо влезе във финала на Копа Америка

Отборът на Перу отвя Чили с 3:0 и сензационно се класира за финала на Копа Америка. Вторият полуфинал от надпреварата се игра в Порто Алегре.

Резултатът бе открит в 21-ата минута, когато се разписа крилото на Перу Едисон Флорес. Той бе изпуснат от отбраната на чилийците и с мощен шут с левия крак не даде шансове на Габриел Ариас. Вратарят на действащия шампион допусна груба грешка в 38-ата минута, а от нея се възползва Йошимар Йотун, който вкара на празна врата. Крайното 3:0 оформи Хосе Паоло Гереро в 91-ата минута. Чили можеше да стигне по почетен гол, но Едуардо Варгас не успя да реализира дузпа в 94-ата минута, стреляйки покрай вратата. Перу ще спори за титлата на 7 юли на знаменития стадион "Маракана". Чили ще играе за третото място с Аржентина. /БГНЕС