ПАОК и Аякс оставиха всичко за реванша

ПАОК и Аякс направиха зрелищен мач на стадион "Тумба" в Солун.

Отборите на ПАОК и Аякс направиха равенство 2:2 в първи мач от третия квалификационен кръг на Шампионската лига, игран в Солун.

Холандският тим започна силно на „Тумба“ и поведе в резултата още в 10-та минута чрез Хаким Зиеш, но още преди почивката домакините направиха пълен обрат с попадения на Чуба Акпом и Лео Матос. В 57-та минута ветеранът Клаас Ян Хунтелаар оформи крайното 2:2, което оставя шансове и пред двата тима за реванша в Амстердам следващата седмица.

Динамо Загреб и Ференцварош също не успяха да се победят в първия мач помежду си. На стадион „Максимир“ в хърватската столица Даниел Олмо даде аванс на домакините в седмата минута, но в 59-та Давид Сигер изравни за крайното 1:1. Реваншът е след седмица в Унгария.

АПОЕЛ Никозия – Карабах 1:2

Брюж – Динамо Киев 1:0

Цървена Звезда – Копенхаген 1:1. /БГНЕС