Олимпиакос спечели невероятен екшън в Истанбул

Олимпиакос поведе на Фенербахче в четвъртфиналната серия с 2-1 победи след истински екшън в Истанбул. Гръцкият колос победи само с точка – със 72:71 в първия турската столица.

Костас Слукас увенча великолепното си представяне в мача с тройка през човек със сирената, която донесе успеха на Олимпиакос. Преди това Марко Гудурич се възползва от грешка на атиняни и изведе „фенерите“ с две точки напред 3.8 секунди преди края и хвърли залата в екстаз.

Александър Везенков също имаше огромна роля за успеха на своя тим. Българският национал наниза много важни 8 точки, 6 от които от тройката, в последните 4 минути, с което поведе съотборниците си към пълен обрат и наваксване на 9 точки пасив.

Спортист номер 1 на България за 2022 г. завърши със 17 точки, с което бе втори по резултатност за своя отбор. Той добави и 4 борби на сметката си.