Олимпиакос и Динамо Загреб с решителни крачки към групите на ШЛ

Олимпиакос реши всичко с Краснодар още в първия мач.

Отборът на Олимпиакос на практика си осигури участие в груповата фаза на Шампионска лига, след като разби ФК Краснодар с 4:0 у дома в първи мач от плейофите на надпреварата.

Домакините поведоха в резултата в 30-та минута чрез Мигел Анхел Гереро и нанесоха решаващ удар в заключителните 15 минути на двубоя, когато стигнаха до нови три гола, дело на Лазар Ранджелович (2) и Даниел Поденче.

Динамо Загреб също е близо до групите в най-престижния европейски клубен турнир, след като взе домакинството си на Розенборг с 2:0. Бруно Петкович от дузпа и Мислав Оршич вкараха головете за хърватския тим в първите 30 минути на срещата.

Йънг Бойс и Цървена Звезда оставиха всичко за реванша, след като направиха равенство 2:2 в Берн. Вторите мачове от плейофите ще се играят следващата седмица. /БГНЕС