Норвегия триумфира в смесената щафета на 4х7.5 км в Поклюка

Норвегия спечели златен медал в първия старт от Световното първенство по биатлон в словенския зимен център Поклюка.

Йоханес Тингнес Бьо завоюва 11-и златен медал и общо 21-и от световни първенства.

Норвежците, в състав Щурла Холм Леграйд, Йоханес Тингнес Бьо, Тирил Екхоф и Марте Олсбу Рьойзеланд, триумфираха в смесената щафета на 4х7.5 км за мъже и жени. Тимът завърши за 1:20:19.3, на +27.0 секунди пред втория на почетната стълбичка тим на Австрия – Давид Комац, Симон Едер, Дуня Здуц и Лиза Тереза Хаузер. С бронза се поздравиха шведите (Себастиан Самуелсон, Мартин Понсилуома, Лин Персон и Хана Йоберг). Топ 10 допълниха щафетите на Украйна, Франция, Италия, Германия, Канада, РБУ (Руски биатлонски съюз) и Швейцария. Българският отбор, в състав Димитър Герджиков, Владимир Илиев, Милена Тодорова и Даниела Кадева, остана на 15-а позиция в крайното класиране от 27 смесени щафети. Световното първенство в Поклюка продължава в петък, когато предстои спринтът на 10 км за мъже. Шампионатът приключва на 21 февруари. /БГНЕС