Норич елиминира Тотнъм от ФА Къп

Аутсайдерът в Премиършип Норич Сити поднесе изненадата в 1/8 финалите на турнира за Купата на Футболната асоциация, отстранявайки Тотнъм след изпълнение на дузпи. Мачът се игра на стадион "Тотнъм Хотспър" пред 58 000 зрители.

Резултатът бе открит в 13-ата минута от белгийския защитник Ян Вертонген, който бе точен с глава след подаване на Джовани Ло Селсо. Норич успя да изравни в 78-ата минута чрез 27-годишния швейцарец Йосип Дърмич. Резултатът се запази до края на редовното време и продълженията, след което последваха дузпи, които Норич спечели с 3:2.

Статистиката показва, че Жозе Моруиньо е загубил всичките седем срещи, в които се е стигнало до дузпи в мачове на Острова. Той има пет поражения с тима на Челси и по едно с Манчестър Юнайтед и Тотнъм.

Вече са известни седем от осемте 1/4 финалисти за Купата на Англия. Това са Манчестър Сити, Шефилд Юнайтед, Челси, Нюкасъл, Лестър, Норич и Арсенал. Последният участник ще бъзе излъчен в двубоя между Дарби Каунти и Манчестър Юнайтед. /БГНЕС