Ню Йорк навакса 21 точки за обрат срещу Филаделфия

Ню Йорк навакса изоставане от 21 точки, за да спечели със 108:97 срещу Филаделфия в мач от редовния сезон на Националната баскетболна лига. Гостите от 76-ърс натрупаха аванса си още в първата четвърт, но защитата им допусна много грешки и на полувремето водеха само с 53:51. Заключителната част започна с тройка на Тайризи Макси, но Никс отговориха със серия на 15-2 и след като поведоха с 91:84, до края на мача не допускаха обрат.

Джулиъс Рандал завърши с 24 точки, 9 борби и 7 асистенции. Иван Фурние влезе от пейката и добави 17 точки за победителите, а Никс вече има 29 победи от 55 мача и заема седмата позиция на Изнток. Джоел Ембийд наниза 31 точки за Филаделфия, като успя при 18 от 19-те си изстрела от наказателната линия. Той добави 14 борби, а Филаделфия заема втора с 34/18.

В друг мач от миналата нощ Минесота победи Денвър със 128:98. Майк Малоун бе дал почивка на редица от титулярите си след победата над Атланта и това бе една от причините за поражението. Аут бе Никола Йокич, а извън състава бяха още Джамал Мъри, Ерон Гордън и Кентавиус Клодуел-Поуп.

За Тимбърулвс не игра Карл Антъни-Таунс, но неговото отсъствие бе компенсирано. Най-много точки реализира Антъни Едуардс с 20, а Диаджело Русел добави 18. Минесота доминираше през целия мач и още през първата четвърт направиха разликата двуцифрена. В един момент тя набъбна на цели 40 точки.

Майкъл Портър-джуниър беше единствения титуляр в състава на Денвър и вкара 22 точки, Антъни Едуардс де отличи с 20 точки.