Никола Йокич поведе Денвър към трета поредна победа в НБА

Денвър постигна трета поредна победа в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада. Нъгетс победиха Вашингтон Уизардс със 141:128 у дома, а над всички за домакините бе сръбският център Никола Йокич.

Двукратният MVP в Лигата записа лично постижение за сезона от 43 точки и завърши с дабъл-дабъл, като добави 14 борби и 8 асистенции към актива си. Крилото Арън Гордън вкара 22 точки, а възпитаниците на Майкъл Малоун овладяха общо 45 борби, докато гостите грабнаха само 21. За Вашинготн най-резултатен бе крилото Кайл Кузма с 24 точки, а резервата Уили Бартън добави 22. Гардът Монте Морис също бе на висота с 20 точки.

Денвър заема трето място на Запад с баланс от 17 победи и 10 поражения, а Вашингтон е 12-ти в източната конференция с 11 успеха 18 загуби.

Ню Йорк записа пета поредна победа, като спечели дербито срещу Чикаго със 128:120 след продължение. Джулиус Рандъл вкара 31 точки, а Джейлън Брънсън добави рекордните за сезона 30, включително тройка по-малко от минута преди края на допълнителното време. Рандъл пропусна шанс да спечели мача в редовното време. Куентин Граймс и Брънсън обаче нанизаха две последователни тройки, за да направят аванса на Ню Йорк 9 точки в заключителните секунди на продължението. Това бе напълно достатъчно за Никс да затворят срещата.

ДеМар ДеРозан вкара 32 точки, а Зак Лавин имаше 25 за Булс, които паднаха след продължения за втори пореден двубой.

Тайризи Холбъртън вкара 29 точки, а Индиана Пейсърс се наложи със 125:119 над Голдън Стейт Уориърс. Голямата звезда на Уориърс Стеф Къри не завърши мача заради травма в рамото, но отсъствието му оказа влияние върху крайния изход от мача, въпреки 38-те точки, които отбеляза. 24 от тях бяха дело през първото полувреме, но 2:04 минути преди края на третата част той трябваше да напусне терена.

Голдън Стейт, които са шампиони от миналата година, паднаха във вторник и при визитата в Милуоки, като навъртяха вече четири поражения в последните си пет мача. Изобщо и серията им при визитите е доста отчайваща – само 2 победи от 14 срещи. Общият им баланс е 14 победи и 15 поражения и се нареждат на 4-о място в Тихоокеанската дивизия. С 15/14 Индиана пък е на 3-о място в Централната.

Бенедикт Мадурин добави 24 точки за Индиана, които прекъснаха серията от поредни загуби срещу този противник. Холбъртън пък показа възможно най-добрата реакция днес след предишния си слаб мач, в който отбеляза едва точка, като вкара пет тройки. жордан Пуул се отличи с 20 точки за гостите от Сан Франциско, а освен излизането на Къри, те трябваше да започнат мача и без контузените Клей Томпсън (дясно коляно) и Андрю Уигинс (разтежение на коремен мускул). Дреймънд Грийн имаше много лоша вечер и се разписа само с 1 точка за 27 минути игра, преди да бъде изгонен заради натрупани нарушения.