Наполи разби Лацио и поведе еднолично в Серия А

Отборът на Наполи излезе еднолично начело в класирането на Серия А, след като разби Лацио с 4:0 у дома в дербито от 14-ия кръг на шампионата. На стадион "Диего Армандо Марадон" домакините бяха безпощадни и поведоха с два гола още до 10-та минута след попадения на Пьотър Желински и Дрис Мертенс, а в 29-та минута Мертенс се разписа за втори път.

Играчите на Наполи бяха със специални екипи в памет на Диего Марадона, който почина преди една година

През второто полувреме "орлите", водени от бившия треньор на Наполи Маурицио Сари, нямаха сили да отговорят, а Наполи стигна до четвърти гол чрез Фабиан в 85-та минута. По този начин възпитаниците на Лучано Спалети вече имат 35 точки, три повече от втория Милан, който вчера загуби домакинството си на Сасуоло. Трети са шампионите от Интер с 31 точки. Лацио заема осма позиция в подреждането с актив от 21 точки.

В сряда, 1 декември, от 21:45 часа българско време Наполи гостува на Сасуоло, докато в четвъртък от 21:45 Лацио е домакин на Удинезе.

В друг мач от миналата вечер Рома победи Торино с 1:0 като домакин. /БГНЕС