Наполи победи европейския първенец Ливърпул в Шампионската лига

Престижна победа за Наполи и фалстарт за шампиона Ливърпул в началото на новия сезон в Шампионската лига. Италианците спечелиха домакинството си срещу „червените" на „Сан Паоло" с 2:0, с голове в края на Дрис Мертенс и резервата Фернандо Йоренте.

Андрю Робъртсън фаулира Хосе Кайехон в наказателното поле, когато мача беше навлязъл в последните си 10 минути и съдията Феликс Брих отсъди дузпа. Дрис Мартенс превърна възможността в гол в 82-та минута и отбеляза 113-ия си гол с екипа на „партенопеите", което го оставя само на два от Диего Марадона и на осем от голмайстора за всички времена на клуба Марек Хамшик.

Ливърпул се опита да атакува до края, но вместо това в допълнителното време получи втори гол. Върджил ван Дайк подаде неточно към Робертсън, Фернандо Йоренте пресече топката и се разписа покрай Адриан за крайното 2:0

В другият дългоочакван сблъсък между Борусия Дормтунд и Барселона не видяхме победител. Вратарят на каталунците Марк-Андре тер Стеген спаси дузпа, което позволи на испанския гранд да вземе точка от гостуването си на „Вестфаленщадион" от група „F" на Шампионската лига.

Мачът завърши 0:0, като играчите на Барселона успяха да улучат вратата на противника едва веднъж, въпреки че притежаваха топката в 60 процента от игровото време.

Ключовият момент дойде в средата на второто полувреме, когато Нелсон Семедо спъна Джейдън Санчо в наказателното поле и Борусия получи дузпа. Капитанът Марко Ройс изпълни наказателния удар но сънародникът му на вратата на испанския гранд спаси.

След първите мачове в групата, всички четири отбора имат по една точка, след равенството 1:1 между Интер и Славия Прага, по-рано в Милано. Ето и всички резултати: Група „Е" Наполи 2:0 Ливърпул; Залзбург 6:2 Генк; Група „F" Интер 1:1 Славия Прага; Борусия Дормтунд 0:0 Барселона; Група „G" Олимпик Лион 1:1 Зенит Санкт Петербург; Бенфика 1:2 РБ Лайпциг; Група „Н" Аякс 3:0 Лил; Челси 0:1 Валенсия. /БГНЕС