Наполи и Барселона оставиха развръзката за реванша

Наполи и Барселона оставиха за реванша развръзката на двубоя им от осминафиналите в Шампионска лига, след като завършиха 1:1 в първия мач на стадион "Диего Марадона" в Неапол.

Първото полувреме завърши без гол, но играта не бе толкова безлична, колкото бе резултатът. Гостите бяха по-активната страна, владееха повече топка, създадоха и повече опасни положения, макар домакинската врата да остана суха.

Картината не се промени много и през второто полувреме, като на моменти гостите оказваха сериозен натиск. Час игра след началото на мача при продължително нападение на каталунците Педри преодоля домакински защитник точно пред наказателното поле и подаде към Левандовски. В 60-та минута полякът с голмайсторски нюх шутира в коридор между други двама защитници и прати топката във врата на отличния иначе вратар на домакините Мерет.

Каталунците може и да удвоят, но след 15 минути домакините стигнаха до равенство чрез Виктор Осимен, благодарение на пословичните слабости в каталунската отбрана.

В другия мач от сряда Порто попари Арсенал с победен гол в добавеното време за крайното 1:0. На "Ещадио до Драгао" Галано се разписа в 94-та минута, за да донесе успеха на "драконите".