Морант се завърна и помогна на Мемфис за титлата в Югозападната дивизия

Джа Морант завърши със 17 точки и пет асистенции при завръщането си в игра след наказание, Джарън Джаксън-младши отбеляза рекордните за сезона 37 точки и 10 борби при победата на Мемфис над Хюстън със 130:125 в мач от редовния сезон на НБА.

Дезмънд Бейн завърши с 20 точки, а Тайъс Джоунс - 14 за Гризлис, като всеки от тях добави по седем асистенции, а тимът им спечели втората си поредна титлата в Югозападната дивизията.

Морант, който влезе от пейката, пропусна девет мача, заради санкцията, която му бе наложена, след като по-рано този месец се появи клип как размахва пистолет в стриптийз клуб в района на Денвър. Той влезе в игра след таймаут 3:05 минути преди края на първата четвърт на мястото на титуляра Тайъс Джоунс. Морант игра 24 минути и освен 17-те точки, записа и четири борби.

Джарън Джаксън-младши път отбеляза поне 25 точки в пети пореден мач. За Хюстън Джейлън Грийн вкара 32 точки, докато Кениън Мартин добави рекордните в кариерата си 31.

Голдън Стейт измъкна драматична победа срещу Далас със 127:125 в друга среща от тази нощ. Джонатан Куминга бе най-резултатен с 22 точки, а Стеф Къри реализира ключов кош в края и завърши с 20 точки и 13 асистенции.

В двубоя имаше и спорна ситуация в края на третата четвърт, като от Далас възнамеряват да подадат жалба с твърдението, че грешно съдийско отсъждане е довело до две точки за Уориърс.

Лука Дончич отново блестеше за Маверикс с 30 точки, 17 асистенции и 7 борби, но усилията му този път не бяха достатъчни.