Милуоки навакса 17 точки, за да прекъсне серията на Ню Йорк от четири победи

Янис Адетокунбо реализира 22 точки и овладя 10 борби за победата на Милуоки със 111:107 като гост на Ню Йорк в среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА) на САЩ и Канада.

Бъкс наваксаха пасив от 17 точки през второто полувреме. Джо Ингълс завърши със 17 точки, негово лично постижение за сезона, а Брук Лопес също отбеляза 17 за успеха на гостите, които вкараха 12 тройки, след като изоставаха с 53:70 пет минути преди края на третата четвърт.
Джейлън Брънсън наниза с рекордните си за сезона 44 точки. Той даде и 7 асистенции за Никс, чиято серия от четири поредни победи отиде в историята. Джулиъс Рандъл помогна с 25 точки, 16 борби и 5 асистенции, но реализира само веднъж от 12-те си опита от далечно разстояние.

Днвър спря серията на Ел Ей Лейкърс от пет поредни победи, след като спечели със 122:109 двубоя между два състава от редовния сезон на НБА.

Най-резултатен за домакините от Нъгетс бе канадецът Джамал Мъри, който наниза 34 точки и добави 7 борби и 4 асистенции. Сърбинът Никола Йокич пък се отчете с трипъл-дабъл от 14 точки, 11 борби и цели 16 асистенции. От Лейкърс, които бяха без звездата си ЛеБрон Джеймс (болки в глезена), най-добре се справи Ръсел Уестбрук - 25 точки, 7 борби и 7 асистенции. Д

Денвър е на второ място в Западната конференция с баланс от 27 победи и 13 загуби, а Ел Ей е на 12-та позиция (19-22). /БГНЕС

Бостън се справи като домакин на Чикаго със 107:99 след 32 точки на Джейсън Тейтъм и 19 на Джейлън Браун. Ал Хорфорд се отчете с 8 точки и 7 борби, включително ключова тройка при оставащи 24 секунди. Зак ЛаВин поведе Чикаго с 27 точки, а ДеМар ДаРоузън се контузи в третата част и не доигра мача, завършвайки с 13 точки. Никола Вучевич реализира 21 точки и 13 борби за Чикаго.